Нова канцелярія вже давно куплена і чекає своєї години. Збираючи дитину перший раз в перший клас, хочеться покласти в портфель всі канцелярські багатства. Не поспішайте. Необхідний вміст портфеля вчитель зазвичай озвучує на перших батьківських зборах. А ваше завдання - навчити дитину правильно збирати портфель.
Поради батькам щодо підтримки дитини в період адаптації до школи
Безумовно, найкращим профілактичним засобом збереження психічного здоров'я в період адаптації до школи є добре ставлення батьків до дітей, розуміння їхнього внутрішнього світу, проблем, переживань. Відомо, що не існує готових рецептів та моделей виховання, які можна просто взяти і без змін «прикласти» до своєї дитини. Але не дивлячись на це, можна дати деякі рекомендації з полегшення процесу адаптації дітей до школи:
1. Підтримайте в дитині його прагнення стати школярем. Ваша щира зацікавленість в його шкільних справах і турботах, серйозне відношення до його перших досягнень і можливих труднощів допоможуть першокласникові підтвердити значущість його нового положення і діяльності.
Часто батьки вважають основними показниками готовності до школи знайомство дитини з літерами, уміння читати, рахувати, знання віршів та пісень. Однак не тільки це впливає на успішність навчання. Адже формування даних умінь передбачається програмою для першого класу.
Поради батькам: як підготувати дітей до школи
«Яким буде старт, такого чекай і фінішу» ( інформація про дошкільну освіту 5-річних дітей)
1. Створіть своїй дитині належні умови, які полегшать її навчання:
- побутові (повноцінне харчування, дотримання режиму, зручне робоче місце, правильне його освітлення);
- психологічні (не кричіть на дитину через низькі бали, а вселіть віру в те, що вона може виконувати всі завдання; не ображайте принизливими словами; не порівнюйте з іншими учнями, а звертайте увагу на її успіхи, похваліть за кращі досягнення; не виказуйте свого незадоволення її навчанням; виявляйте терплячість);
- культурні (забезпечте дитину довідниками, словниками, історичними та географічними атласами; якщо можна, разом переглядайте і обговорюйте наукові, навчально-пізнавальні, інтелектуальні програми).Читати далі...
Вимогищодо роботи дітей у навчальному закладі з комп’ютерами
(відповідно до Державних санітарних правил та норм «Влаштування і обладнання кабінетів комп’ютерної техніки в навчальних закладах та режим праці учнів на персональних комп’ютерах» ДсанПіН 5.5.6.009-98, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 30.12.1998 №9 - п.9 Постанови)